Atbalstītāji:

 

 

Minišosejas piektajā posmā ātrākais Batraks, galveno balvu laimē Laipnieks

31.08.2016

Pagājušās nedēļas ceturtdienā, 25. augustā, Biķernieku trasē norisinājās Minišosejas piektais un priekšpēdējais sezonas posms. Pirmo reizi seriāla vēsturē sacensības norisinājās Biķernieku lielā apļa konfigurācijā, un tajā ātrākais bija OPEN klases pilots Artūrs Batraks.

Autošosejā ar dīzeļa BMW startējošais Batraks Minišosejā piedalās ar jaudīgu un šāda tipa sacensībām īpaši sagatavotu Mitsubishi Lancer Evo VI. Trīs apļu summā „Flash Racing” komandu pārstāvošais pilots par teju desmit sekundēm apsteidza tuvāko sekotāju Juri Jevhutu. Trešā vieta OPEN klasē Jānim Kušneram, kurš arī šīs klases kopvērtējuma līderis, savukārt ceturtajā pozīcijā rallijkrosa pilots Artis Baumanis (Mitsubishi Lancer Evo IX). Ar spilgtu spēkratu – Porsche Cayman GT4 - uz sacensībām bija ieradies piektajā vietā finišējušais Edgars Skulte.

3000 ieskaitē otrais neveiksmīgais posms pēc kārtas kopvērtējumā otrajā pozīcijā esošajam Robertam Rodem. Vispirms ātrus apļu laikus neļāva uzrādīt bremžu problēmas, bet pēc tam sekoja izlidošana no trases, pēc kuras vairs nebija iespējams iedarbināt viņa Toyota Corolla (AE86) spēkratu. Tādējādi lielu soli pretim titulam spēris Kristaps Laipnieks, kuram 3000 klasē uzvara jau otro posmu pēc kārtas. Otrā vieta posmā Elvim Turānam, savukārt trešais Roberts Vaļuks.

Turānam vēl veiksmīgāks rezultāts 2000 klasē, kurā viņam tāpat kā abu lielāko klašu uzvarētājiem arī uzvara jau otrās sacensības pēc kārtas. Ar šo rezultātu Elvis arī spējis pakāpties uz pirmo vietu kopvērtējumā, apsteidzot Reini Trūpu, kurš posmā otrais. Trešā vieta piektajā posmā Kristapam Narubinam, kuram tas pirmais pjedestāls šosezon.

1600 ieskaitē otrā uzvara šosezon Trūpam, triju apļu summā par pusotru sekundi apsteidzot Mārci Pakalnu. Trešā vieta Andrim Putniņam, kurš pirms posma vēl atradās līdera pozīcijā kopvērtējumā, tomēr tagad pirms fināla atrodas otrajā vietā aiz Trūpa. PRO 2000 klasē pirmais trijnieks sekojošs – Edvīns Vansovičs, Ēriks Kursišs un Ernests Eglītis.

Dienu pēc sacensībām „Auto Blitz” auto salonā norisinājās Opel piedāvātā 2016. gada sezonas galvenās balvas izloze – došanās uz Nirburgringu, lai pavadītu dienu leģendārajā „Nordschleife” trasē, pilotējot jaudīgos Opel OPC automobiļus. Uz galveno balvu pretendēja 16 braucēji, kas bija piedalījušies pirmajos piecos posmos. Interesanti, ka veiksmīgākais jau otro gadu galvenās balvas izlozē izrādījās Kristaps Laipnieks, jo tieši viņš septembra sākumā dosies uz Opel OPC Nordschleife apmācībām.

Minišosejas sezonas noslēgums ar aizraujošām cīņām gan par pēdējiem šīs sezonas pjedestāliem, gan, protams, par uzvarām kopvērtējumā risināsies 6. Septembra vakarā (18:00-20:00) Biķernieku trases lielā auto apļa konfigurācijā.

Minišosejas 5. posma rezultāti:

1600

1. Reinis Trūps, MG ZR

2. Mārcis Pakalns, Honda CRX

3. Andris Putniņš, Rover 200

 

2000

1. Elvis Turāns, BMW 3. sērijas Compact (E36)

2. Reinis Trūps, MG ZR

3. Kristaps Narubins, Honda Civic Type R

 

3000

1. Kristaps Laipnieks, BMW 328 (E36)

2. Elvis Turāns, BMW 3. sērijas Compact (E36)

3. Roberts Vaļuks, Honda Civic

 

OPEN

1. Artūrs Batraks, Mitsubishi Lancer Evo VI

2. Juris Jevhuta, Mitsubishi Lancer Evo VIII

3. Jānis Kušners, BMW 3. sērija (E21)

 

PRO 2000

1. Edvīns Vansovičs, Honda Civic

2. Ēriks Kursišs, Opel Astra

3. Ernests Eglītis, BMW 318